Hurma özü ile iftar kokusu evlere giriyor

Hurma özü ile çok özlediğimiz Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan iftar kokusu evlere giriyor. Bu kokuda en çok hoşumuza giden şeylerden birisi genel olarak iftar açarken yediğimiz hurmalar oluyor.


hurma-ozu-ile-iftar-kokusu-evlere-giriyor

Hurma özü ile çok özlediğimiz Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan iftar kokusu evlere giriyor. Bu kokuda en çok hoşumuza giden şeylerden birisi genel olarak iftar açarken yediğimiz hurmalar oluyor. Bu hurmalar çok sağlıklı olduğu gibi aynı zamanda bizlere kutsal toprakları anımsatıyor ki bu tür şeyleri yapmak tam anlamıyla muhteşem bir şey oluyor. Hurma özü gün geçtikçe evlere giren ve yeni yeni tanınan bir ürün olmak ile beraber hepimizin merak ettiği ürünler arasında yer alıyor. Besleyici yönünden oldukça fazla yararlı olan hurma özünü sizde Salı günü marketlerden alabileceksiniz ki sadece 7 lira 95 gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bu tür şeyleri tarihi yerlerde bulmak mümkün oluyordu ama artık marketlere de girdi. Tarihi mekanlarda hurma özü almak yüzlerce lira gerektiriyordu ama şimdi Bim’in yaptığı kampanya ile 10 liranın altında bir fiyat ile bizde hurma özü alacak ve evimizde tüketebileceğiz. Gün geçtikte tüketim üreni artan bu besin değeri yüksek gıdanın vücudumuza oldukça fazla katkısı bulunuyor. Ayrıca düzenli olarak tüketildiği zaman insan vücuduna bol miktarda hareket ve ısı enerjisi kazandıran bu hurma özünün faydaları saymakla bitmiyor.

HURMA ÖZÜ İLE HAYATINIZA HAREKET KAZANDIRIN

Bazı ürünler tamamen şeker kullanılarak yapılıyor ki özellikle reçel ve bu tür hurma özü gibi ürünlerde tatlı olduğu için şeker oranı çok fazladır. İşte yüzden sağlıksal sorunlar oluyordu ama artık bu durum böyle değildir çünkü marketlerde satılacak aktüel ürünler arasında olan hurma özünde vücutta parçalanıp kullanılması kolay olan ve aynı zamanda diğer şekerler gibi organlara zarar vermeyen meyve şekeri früktoz içermektedir. Hurmadan üretilen bu ürünün katkı maddesi içermediğini de söyleyelim.

Bim aktüel 24 Şubat 2017 aktüel ürünleri

Yazar: SERKAN AKÇAY

İnternet dünyasında oldukça tanınmış bir isim olan Serkan Akçay, kişisel gelişim ve dünya medyasına yönelik haberleri ile her zaman trend listelerine giriyor. Haftalık ürünlerin haberlerini yapıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

granit-karniyarik-tenceresine-asik-olacaksiniz

Granit karnıyarık tenceresine aşık olacaksınız

Granit karnıyarık tenceresine tasarımı ve oldukça ekonomik fiyatı yüzünden aşık olacaksınız. Bu anlamda ortaya çıkan detayları bu haberde okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir